Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Straż pożarna podsumowuje interwencje w regionie

Autor: w dniu 2023-08-27

Strażacy województwa śląskiego mieli dużo pracy. Gdzie odnotowano najwięcej interwencji i czego dotyczyły?

Wedle danych podawanych przez Państwową Straż Pożarną od sobotniego do niedzielnego poranka Straż Pożarna na terenie woj. śląskiego odnotowała 317 interwencji.

Najwięcej było ich na terenie powiatów cieszyńskiego (122), żywieckiego (46) i bielskiego (35). Przede wszystkim usuwano skutki silnych wiatrów. Tego typu działań było aż 186, ale koniecznością było też usuwanie wody z zalanych budynków, posesji, jezdni i udrażnianie przepustów (103).

Dwie interwencje związane były z zalaniem domów jednorodzinnych, których dachy zostały zniszczone. Było tak w miejscowościach Mała Pewel w powiecie żywieckim i Rybarzowicach w powiecie bielskim.

Problemy występowały też na kolei. W sobotę na szlaku kolejowym Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce z powodu osunięcia skarpy na tory oraz zalania przejazdów i torów kolejowych wstrzymano ruch pociągów. Wprowadzono na tym odcinku zastępczą komunikację autobusową, a naprawy zakończono o 23:00, kiedy też na tory powróciły pociągi. 27 sierpnia o 4.00  zamknięty został szlak kolejowy Zwardoń – Sól z powodu drzew przewróconych na tory.

Z problemami spowodowanymi przez pogodę mierzyli się też kierowcy.  O 14.00 w miejscowości Laliki w powiecie żywieckim zablokowana została droga S1 w kierunku Zwardonia. Przyczyną problemów były zerwane  przez burzę kable energetyczne. Utrudnienia trwały do godz. 15:10.

W regionie, zgodnie z danymi na 27 sierpnia, pozbawionych energii elektrycznej było 139 stacji. Oznacza to, że w godzinach porannych szacunkowa liczba osób pozbawionych dostarczania energii elektrycznej: 10 203, w tym najwięcej w: Rybniku, Gorzycach, TychachGodowie, Bielsku-Białej, Czerwionce-Leszczynach.

Zdjęcie wyróżniające: OSP Kamesznica