Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strażackie interwencje na terenie województwa

Autor: w dniu 2023-02-05

Niesprzyjające warunki pogodowe – związane z intensywnymi opadami śniegu – sprawiły, że strażackie zastępy ponad 100 razy wyjeżdżały w związku z koniecznością podjęcia interwencji. 

W dniach 4-5 lutego, w godzinach 8.00-6.00, Straż Pożarna interweniowała na terenie woj. śląskiego 187 razy w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W tym odnotowano 144 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami oraz 25 zdarzeń związanych z tzw. przyborami wód.

Strażackie interwencje – najgorzej w powiecie żywieckim

Trudne warunki pogodowe sprawiły, że łatwego życia nie mieli kierowcy poruszający się drogami regionu. Ze sporymi utrudnieniami musieli mierzyć się przede wszystkim samochodów ciężarowych czy autobusów komunikacji miejskiej, co widać było między innymi w Rudzie Śląskiej. W związku z trudną sytuacją spowodowaną obfitymi opadami śniegu na południu województwa śląskiego, a szczególnie w powiecie żywieckim, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz zwołał w trybie nadzwyczajnym sztab zarządzania kryzysowego. Na spotkaniu zorganizowanym o godzinie 20.00 w formie on-line, uczestniczyli starosta żywiecki Andrzej Kalata, wójtowie gmin powiatu żywieckiego, przedstawiciele służb wojewody oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Omawiano sytuację i ustalono dalsze działania. Interwencje w powiecie żywieckim podjęto między innymi w Biernej, gdzie usuwano powalone drzewo:

Sytuacja w tej części województwa była trudna. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Milówce pierwszą interwencję podejmowali o godzinie 7:00, kiedy usuwali powalone drzewa na ul. Turystycznej w Milówce. Potem, przed godziną 11.00 musieli uporać się z problemem gałęzi wiszących na liniach energetycznych w rejonie Kolonii Prusów. Nieśli pomoc także na ulicy Kaflarskiej i odśnieżali dach budynku  Szkoły Podstawowej w Milówce przy ul. Dworcowej. Podobne interwencje podejmowali tego dnia jeszcze dwukrotnie. Dodatkowo wezbrała woda w rzekach. Stany ostrzegawcze lub alarmowe przekroczone są między innymi na Brynicy czy Pszczynce.

Fot. wyróżniająca: OSP Milówka

 


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.