Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybuch i pożar w bloku w Katowicach

Autor: w dniu 2023-02-05

Do wybuchu doszło dziś w jednym z katowickich bloków. Wiadomo, że są poszkodowani w zdarzeniu.

W bloku przy ulicy Krzyżowej w Katowicach wybuchł dziś pożar kilka minut po godzinie 12.00. Na miejsce wezwano służby. Wedle wstępnych doniesień ogień powstał po dolaniu do kominka łatwopalnej substancji, choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Z okien wyleciały futryny, uszkodzony został balon i jedna ze ścian budynku.

Wybuch w bloku w Katowicach. Co wiadomo o zdarzeniu?

Informacja o zdarzeniu przy ulicy Krzyżowej 8a wpłynęła do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach o godzinie 12.09. Na miejsce wysłano łącznie sześć strażackich zastępów. Do szpitala, jak informują strażacy trafiły dwie osoby: kobieta, która trafiła do szpitala z oparzeniami ciała oraz dziecko – w jego przypadku konieczna była obserwacja lekarska, z uwagi na podtrucie dymem. Wśród poszkodowanych należy wymienić też, jak poinformował kpt. Rafał Gruszka – oficer prasowy katowickiej straży pożarnej, sąsiada, który ruszył poszkodowanym na pomoc, ten jednak nie potrzebował ostatecznie pomocy lekarskiej. Jaka była przyczyna powstania zdarzenia? Będzie to określał biegły z zakresu pożarnictwa. Jedną z hipotez jest to, że zapłonęła łatwopalna ciecz dolana do kominka, według innych, nieoficjalnych informacji doszło do wybuchu kominka. Działania strażaków zakończyły się po godzinie 14.00.

Nadzór budowlany orzekł, że konstrukcja budynku, nie została naruszona. Lokatorzy mogli więc wrócić do mieszkań. Trzeba jeszcze określić, co było przyczyną pożaru. Według nieoficalnych informacji doszło do wybuchu kominka.

Fot. KM PSP Katowice


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.