Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strażnicy miejscy kontrolowali piec. Poszczuto ich psem

Autor: w dniu 2023-02-08

Piece powinny być wymieniane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Nie wszyscy się do tego stosują. Okazuje się dodatkowo, że niektórzy bardzo nerwowo reagują na wizyty strażników miejskich, którzy egzekwują obowiązki właścicieli budynków. 

Strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic kontrolowali 30 stycznia budynek przy ulicy Miarki w Czechowicach-Dziedzicach. Jego właściciel miał wymienić stary piec pozaklasowy do końca 2021 roku. W trakcie kontroli okazało się, że nie zrobił tego mimo wcześniejszej kontroli, podczas której otrzymał informacje o tym, że trzeba postępować zgodnie z wymogami Uchwały antysmogowej obowiązującej na terenie województwa śląskiego od 1 września 2017 roku.

Piec nie spełniał norm

Strażnicy stwierdzili podczas kontroli, że stary, zardzewiały piec nie spełnia wymogów. Jego właściciel stwierdził, że nie zamierza go wymieniać, chyba, że dojdzie do nieodwracalnych uszkodzeń. Nie był nadmiernie miły dla strażników, którzy nałożyli na niego mandat, którego zainteresowany w ogóle nie przyjął. Na odmowie się nie skończyło. Podczas kontroli mężczyzna zaczął szczuć strażnika psem, którego zachęcał do ugryzienia funkcjonariusza na służbie. To też karalne, w związku z czym po kontroli sporządzono protokół oraz przygotowano dokumentację o sporządzenie wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.