Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kilkaset osób spotka się jutro w gliwickiej Arenie, aby w duchu Światowych Dni Młodzieży, uczestniczyć w Śląskim Balu Młodych.

Na kolejne Światowe Dni Młodzieży w wymiarze międzynarodowym, trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy. Odbędą się one w lipcu, w Portugalii. Przedsmakiem ma być organizowany w Gliwicach Śląski Bal Młodych. Już jutro, 6 maja odbędzie się on w Arenie Gliwice.

2 kwietnia 2016 roku na około sto dni przed Światowymi Dniami Młodzieży miała miejsce pierwsza w Polsce Studniówka ŚDM. Setki młodych ludzi spotkało się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, aby wspólnie modlić się w intencji Światowych Dni Młodzieży, a następnie świętować poprzez zabawę. Kilka miesięcy później, dokładnie 12 listopada 2016 roku została zrealizowana druga edycja tej imprezy – tym razem w Szybie Wilson w Katowicach. W 2019 roku, w ramach kontynuacji  projektu, w Arenie Gliwice odbył się Śląski Bal Panamski. Celem tych wydarzeń było przedstawienie Kościoła jako żywej i radosnej wspólnoty młodych ludzi nie wstydzących się swojej wiary, a także promocja zabawy bezalkoholowej wśród młodzieży na Śląsku. Oba wydarzenia odbiły się głośnym echem w całej Polsce – mówi ks. Marcin Paś, organizator Śląskiego Balu Młodych.

Kontynuując projekt, młodzież diecezji gliwickiej przy współpracy z Diecezją Gliwicką oraz Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży "Pełni Życia" organizuje kolejne takie wydarzenie. Kilkaset młodych spotka się 6 maja w gliwickiej Arenie, gdzie na godzinę 20:00 zaplanowane jest rozpoczęcie zabawy w duchu Światowych Dni Młodzieży. Zabawa potrwa do rana. Wcześniej odbędzie się Msza św. w kościele pw. św. Alberta Wielkiego w Gliwicach.

Przygotowujemy szereg atrakcji dla uczestników Śląskiego Balu Młodych, żeby mogli poczuć klimat tego wydarzenia. To nie przypadek, że właśnie w maju organizujemy taki event, bo to dla nas studniówka przez ŚDM. Śląski Bal Młodych to również okazja do poznania nowych ludzi. Po wcześniejszych edycjach otrzymaliśmy wiele relacji i świadectw od uczestników, którzy w ten sposób odnaleźli miłość swojego życia – wyjaśnia ks. Marcin Paś.

Radio Piekary patronuje wydarzeniu.

Fot: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Pełni Życia"