Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Święto Bytomia. Na scenie rozmaici artyści

Autor: w dniu 2023-06-25

Święto Bytomia zorganizowane 24 czerwca było okazją do tego, by bawić się przy muzyce artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Wśród nich każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Zresztą program imprezy skomponowali sami bytomianie, którzy w internetowym głosowaniu wybrali artystów, których chcieli usłyszeć i zobaczyć na żywo w swoim mieście. Gwiazdą wieczoru była Agnieszka Chylińska.

Oprócz najbardziej wyczekiwanej artystki na scenie przy pl. Sobieskiego stanęli też Majka Jeżowska, Pokahontaz i Lemon. To jednak nie wszystkie atrakcie, które przygotowano dla gości. W przerwach pomiędzy koncertami prezentowane były pokazy akrobatyczne w wykonaniu Anny Filipkowskiej i Natalii Fei.

Święto Bytomia – gwiazdą wydarzenia Agnieszka Chylińska

Występy poszczególnych artystów, a każdy miał swoich faworytów, sprawiły, że do późnych godzin wieczornych nie brakowało chętnych do słuchania muzyki na żywo. Wśród zebranych był prezydent Bytomia.

– Witajcie moi mili. To dobry dzień, żebyśmy mogli wspólnie świętować. Pozwólcie, że na początku podziękuję wszystkim moim dalszym i bliższym współpracownikom, dzięki którym możemy się tu dziś wspólnie bawić, wspólnie cieszyć i pokazać, że to nie jest tak, jak mówią różni ludzie, że jesteśmy podzielonym społeczeństwem. To nie prawda! Bytomianie tacy nie są i wasza obecność tutaj tego dowodzipowiedział prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, witając gości.

Przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy wystąpił zespól "Centrum uśmiechu". Na scenie pojawili się również artyści z Bytomia. Przed własną publicznością zaprezentował się Audiogram — laureat Przeglądu Zespołów Muzycznych "Bytom Live Music" w 2023 roku.

Prezydent na scenie pojawił się ponownie, aby zapowiedzieć gwiazdę wieczoru Agnieszkę Chylińską. Zachęcając bytomian do wspólnej zabawy, zaśpiewał z nimi kilka wersów przeboju wokalistki "Kiedy powiem sobie dość".

Jak przebiegało wydarzenie?