Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Swingowa potańcówka w Parku Śląskim

Autor: w dniu 2024-07-11

Chętni będą mogli tańczyć pod okiem instruktorów w rytm hitów z lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są wszyscy – niezależnie od stopnia zaawansowania.

W najbliższą sobotę (13 lipca) w Parku Śląskim odbędzie się swingowa potańcówka w plenerze. W czasie trzech letnich wieczorów instruktorzy ze szkoły Swing City Katowice rozswingują Taneczne Kręgi najlepszymi utworami lat rodem z lat 30. i 40. W programie nauka kroków tanecznych od podstaw oraz pokazy tańca.

Swingowa potańcówka w Parku Śląskim

Potańcówka rozpocznie się o godzinie 18.00 krótką lekcją stepowania, którą poprowadzi Kasia Krych. Oprócz lekcji odbędą się pokazy stepu. Następnie uczestnicy będą mogli od podstaw poznać kroki najbardziej popularnych stylów tanecznych jak Lindy Hop czy Charleston.

O muzyczną stronę zadbają zaproszeni DJ-e, a na parkiecie nie zabraknie pokazów i animacji. O taneczną stronę przedsięwzięcia zadba Swing City Katowice, jedyna szkoła w regionie specjalizująca się w tańcach Złotej Ery Swingu.

Jak podkreślają organizatorzy, udział w wydarzeniu może wziąć każdy bez względu na doświadczenie, liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

– Zapraszamy do tańca każdego kto chce rozpocząć albo kontynuować przygodę ze swingiem, albo po prostu wyjątkowo spędzić sobotnie popołudnie – mówi Jarosław Rupiewicz ze szkoły Swing City Katowice.

Druga potańcówka ze swingiem zaplanowana jest 11 sierpnia (niedziela), a kolejna 31 sierpnia 2024 r. (sobota).