Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Szarpali za włosy i okradli. Nastolatkowie złapani przez policję

Autor: w dniu 2023-12-18

Nastolatkowie zatrzymani przez policję. Podstępem zwabili swoją ofiarę, napadli na nią i okradli. Teraz sprawą młodych ludzi zajmie się sąd.

Zaproponowali swojej ofierze rozmowę poza murami szkoły, a kiedy już do niej doszło, wyszły na jaw ich prawdziwe, niecne zamiary. Nie mieli skrupułów, ale także niedługo cieszyli się bezkarnością, bo wszystko wyszło na jaw.

Szarpali za włosy i okradli swoją ofiarę. Ich sprawą zajmie się sąd

W ubiegłym tygodniu jaworzniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 17-letniej uczennicy. Dopuścili się tego nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat, którzy zaatakowali i okradli swoją ofiarę. Jak przebiegało zdarzenie? O szczegółach poinformowała policja.

-Jak ustalili mundurowi, 16-latek oraz 17-latka nakłonili uczennicę przed rozpoczęciem lekcji do rozmowy i opuszczenia terenu szkoły. W wyznaczonym miejscu 17-latka została zaatakowana przez 17-letnią uczennicę oraz 16-letniego ucznia – informuje jaworznicka policja.

Sama pokrzywdzona powiedziała policjantom, że 17-letnia napastniczka uderzyła ją w twarz i szarpała za włosy. Potem bezbronna ofiara została okradziona z telefonu komórkowego, a sprawcy uciekli. Uczennica wróciła do szkoły i powiadomiła o wszystkim dyrekcję. W związku z tym złożono zawiadomienie na policję.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, gdzie znajdują się napastnicy, których zatrzymano, zaś skradziony telefon wrócił do prawowitej właścicielki. Szesnastolatek trafił na komendę, przyznał się do tego, co zrobił, po czym został przekazany opiekunom prawnym, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd rodzinny. Zatrzymano też agresywną 17-latkę, która spędziła noc w policyjnym areszcie, po czym usłyszała zarzut rozboju mniejszej wagi. Za to przestępstwo nastolatce grozi, jak informuje policja, kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Jaworzno

Napadli na 34-latka i odjechali jego autem. Potem tłumaczyli…