Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Szczęśliwy finał poszukiwań 14-latki

Autor: w dniu 2024-01-29

Wielogodzinne poszukiwania zakończyły się sukcesem. Zdołano odnaleźć 14-latkę, która była uznawana za zaginioną. Znane są okoliczności zakończonych działań.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymali wczoraj zgłoszenie o zaginięciu 14-letniej mieszkanki Piasku. Pewne było wówczas jedynie to, że dziewczyna wyszła z domu i poszła w nieznanym kierunku. Nikt nie mógł się z nią skontaktować, więc zaniepokojeni rodzice zwrócili się o pomoc do policji. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, sprawdzając wszystkie miejsca, gdzie mogła przebywać nastolatka i ustalali osoby, które mogły ją widzieć.

Poszukiwania 14-latki szczęśliwie zakończone

W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów brali udział m.in. strażacy PSP Pszczyna, a także OSP Ćwiklice, rodzina i znajomi zaginionej. Do działań wykorzystano również psa tropiącego. Około godziny 22.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że kilka godzin wcześniej dziecko było widziane w Kobiórze. Niezwłocznie pojechali tam wszyscy mundurowi. Wytypowany rejon poszukiwań podzielono na sektory i rozpoczęto działania, do których wykorzystano noktowizor.

Dziewczynka została odnaleziona przez policjantów po kilku godzinach od zgłoszenia. Znajdowała się w trudno dostępnym terenie leśnym, wymagała natychmiastowej opieki lekarskiej, została przebadana przez Zespół Ratownictwa Medycznego, po czym wróciła do domu.

– Szczególne podziękowania kierujemy bezpośredniemu świadkowi, który szczegółowo przekazał wszystkie posiadane informacje – przekazują policjanci. – Dzięki szybkiej reakcji i dużego zaangażowania wszystkich służb oraz dzięki zgłoszeniu osoby, która nie pozostała obojętna widząc zagubioną dziewczynkę poszukiwania zakończyły się szczęśliwie podkreślają