Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Szykowali się do brutalnej bójki. Na miejscu interweniowała policja

Autor: w dniu 2024-03-30

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z Katowic ustalili, że pseudokibice 3 śląskich drużyn chcą napaść na pseudokibiców z Gliwic podczas ich treningu na siłowni. Rozpoczęły się szeroko zakrojone działania, dzięki którym udało się zapobiec rozlewowi krwi. 

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach dowiedzieli się, że w piątkowy wieczór może dojść do napaści pseudokibiców z Katowic, Rybnika i Zabrza na pseudokibiców gliwickiej drużyny piłki nożnej.

To miała być brutalna napaść w siłowni. Do akcji weszły służby

Do ataku miało dojść na terenie siłowni w centrum Gliwic. Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz gliwickim policjantom i mundurowym z katowickiego oddziału prewencji, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon, aby zapobiec napaści i starciu pomiędzy pseudokibicami.

Policja zablokowała drogę ucieczki

Policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Katowicach zablokowali drogi wyjazdowe z parkingu, na którym pseudokibice zostawili swoje samochody. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że na miejscu są policjanci, próbowali uciekać. Byli zdeterminowani tak bardzo, że jeden z kierowców chcąc wyjechać z parkingu, próbował potrącić policjanta. W tym przypadku nikomu nie stała się krzywda, a dwóch mężczyzn z samochodu zostało zatrzymanych.

 

W trakcie policyjnych działań zatrzymany został również pseudokibic jednego z śląskich klubów piłkarskich, który był poszukiwany, pozostałych wylegitymowano. W autach znaleziono niebezpieczne narzędzia – maczety, trzonki siekier, rakietnice, ochraniacze na zęby czy rękawice.

Wiadomo, że kilku mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibiców.