Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tarnowskie Góry: Łukasz Zagrobelny zaśpiewa „Kolędy dla Ukrainy”

Autor: w dniu 2023-01-17

Ukraińskie pieśni, wzruszające relacje obywateli Ukrainy i koncert Łukasza Zarobelnego. W najbliższą niedzielę, 22 stycznia w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie charytatywne pod tytułem " Kolęda dla Ukrainy".

Koncert "Kolęda dla Ukrainy" ma przyczynić się do przypomnienia mieszkańcom miasta Tarnowskie Góry oraz Śląska o tragedii jaka spotkała naród Ukraiński. W roku 2019 i 2020 roku zorganizowano dwie pierwsze edycje wydarzenia poświęcone Syrii.

– Dwie poprzednie edycje były skierowane do Syrii, to była pomoc Syryjczykom. Natomiast w tym roku udzielamy pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy. Robimy to po to, żeby przede wszystkim przybliżyć konflikt na Ukrainie, po to żeby pokazać co się tam dzieje. Gościem koncertu będzie Ukrainka Zlata, która opowie własne świadectwo jak uciekała z dziećmi przed wojną do Polski. Jej mąż pozostał na Ukrainie żeby walczyć – obecnie nadal walczy na wschodzie Ukrainy -mówi Łukasz Robak, Prezes Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Gwiazdą wieczoru będzie wspomniany Łukasz Zagrobelny, który wykona piękne kolędy i pastorałki. Wstęp bezpłatny… jednak wsparcie idei koncertu mile widziane. Radio Piekary jest patronem medialnym wydarzenia.

Fot: Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.