Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rybnik: TBS buduje prawie 200 mieszkań

Autor: w dniu 2023-10-06

Rybnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje 192 mieszkania na wynajem w sercu Rybnika oraz w dzielnicach Radziejów i Boguszowice. Budowy sukcesywnie idą do przodu. Nowi lokatorzy zaczną się wprowadzać w 2024 roku.

Inwestycja przy ulicy Hallera w centrum miasta to pierwsza, warta ponad 43 miliony złotych inicjatywa spółki miejskiej Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Twój Dom". To dopasowana do kontekstu urbanistycznego nowoczesna przestrzeń z 80 mieszkaniami, 8 lokalami usługowymi oraz infrastrukturą towarzyszącą.

W nowo budowanym budynku C wykonano już montaż stolarki zewnętrznej, a także montaż stolarki instalacji podtynkowych i podposadzkowych. Trwają roboty na elewacji, a także wewnątrz – roboty tynkarskie, układanie wylewek czy montaż zabudów z płyt gipsowo-kartonowych – informuje Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Twój Dom" Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

TBS na Sztolniowej w Boguszowicach to oferta dla tych, którzy chcą mieć blisko wszystko to, co oferuje miasto: edukację, komunikację miejską i trochę zieleni na letnie spacery. Powstaje tam 80 mieszkań, które znajdą się w pięciu czterokondygnacyjnych podpiwniczonych budynkach. Dwa z nich będą wolnostojące, a trzy stworzą zabudowę szeregową. W każdym z budynków zaplanowano 16 mieszkań, które będą miały 1, 2, lub 3 pokoje i powierzchnię między 31 a 60 m2.

Inwestycja TBS na Okulickiego to szansa na zamieszkanie w ciekawej i przyjaznej okolicy, to z pewnością propozycja dla osób szukających odskoczni od zgiełku miasta. Budują się tam cztery wielorodzinne budynki mieszkalne z płaskim dachem. Segmenty A i B zaplanowano w układzie szeregowym, segmenty C i D będą wolnostojące. Lokale będą 1-, 2- i 3-pokojowe, o powierzchni od 29 do 61 m2. Mieszkania będą miały balkony oraz komórki lokatorskie. W każdym budynku na parterze przeznaczono po jednym mieszkaniu dla osoby niepełnosprawnej bądź starszej.

Na Sztolniowej zakończono roboty związane ze stanem surowym budynków, wykonano pokrycia dachów, trwają roboty wykończeniowe zarówno wewnątrz budynków – montaż instalacji wewnętrznych i tynkowanie, a także na zewnątrz – roboty związane z wykonaniem elewacji budynków. Na Okulickiego trwa realizacja stanu surowego, rozpoczęły się już też roboty związane z wykonywaniem instalacji wewnętrznych w budynkach. W najbliższym czasie rozpocznie się montaż stolarki okiennej oraz roboty tynkarskie – wyjaśnia Olgierd Zaraś.

Zakończono nabór wniosków o zawarcie umowy najmu na ostatnie mieszkania przy ul. Hallera. Na Okulickiego wszystkie mieszkania są już zajęte. Można jeszcze starać się o mieszkanie na Sztolniowej.

Foto i źródło: UM Rybnik