Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tour de Pologne od dzisiaj na Śląsku

Autor: w dniu 2023-08-02

Wyścig kolarski Tour de Pologne od dzisiaj w naszym województwie. Czas na piąty etap tegorocznej rywalizacji. To etap górski z Pszczyny do Bielska – Białej.

Jak mówi dyrektor wyścigu, Czesław Lang, zapowiada się interesująca walka kolarzy w Beskidach.

Bardzo piękny etap. Meta nie jest łatwa, wygrywał tam między innymi Michał Kwiatkowski. Wcześniej jednak sporo przełęczy i podjazdów. Na koniec wymagający finisz. Zapowiada się ciekawy etap – mówi Czesłąw Lang.

Etap o długości prawie 199 kilometrów jest typowym etapem górskim, z przewyższeniem ponad 3000 metrów. Przed finiszem kolarzy czeka jednak kilka trudnych podjazdów: Premia Górska 2 kat. Zameczek oraz dwie premie górskie PZU 1. kategorii w Ochodzitej i na Salmopolu. Ten ostatni Sprint Górski nosi imię Joachima Halupczoka, polskiego medalisty olimpijskiego z 1988 roku. Na trasie piątego etapu zlokalizowano także trzy Premie Lotne LOTTO w Ustroniu, Istebnej i Wilkowicach.

Po czterech etapach liderem klasyfikacji generalnej jest Matej Mohorić. Najlepszy z Polaków, Rafał Majka jest trzeci. Jutro kolejny etap na Śląsku i będzie to czasówka w Katowicach i na koniec, w piątek start w Zabrzu z metą w Krakowie.

Foto: