Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwa „Odblaskowa szkoła”. W akcji biorą udział piekarskie placówki

Autor: w dniu 2023-10-19

Konkurs "Odblaskowa szkoła" został zainaugurowany 8 września w Szkole Podstawowej nr 31 im. Henryka Sienkiewicza w Katowicach. Biorą w nim udział między innymi szkoły podstawowe z Piekar Śląskich.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów szkół podstawowych w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Odblaskowa szkoła" w Piekarach Śląskich

Założeniem konkursu jest zachęcenie do współzawodnictwa dyrektorów, uczniów, ich rodziców oraz partnerów konkursu do wdrażania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych mających na celu szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz propagowanie bezpiecznego stylu życia w tym zakresie.

Zgłoszenia przyjmowano do 15 września. Przewidziano atrakcyjne nagrody dla najlepszych szkół podstawowych. Szczegóły dotyczące konkursu i jego regulamin można znaleźć na stronie internetowej śląskiej Policji w zakładce "Odblaskowa szkoła". Tymczasem dziś, 19 października, radiowe pomieszczenia odwiedzili uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich, którzy pojawili się zarówno w newsroomie, jak i studiu, gdzie mieli okazję "na żywo" promować noszenie odblasków.

W działaniach bierze udział także, promując noszenie odblasków, Miejska Szkoła Podstawowa nr 13.

-W ciągu miesiąca udało się nam przeprowadzić kilka inicjatyw na terenie szkoły, ale mamy jeszcze dwa tygodnie czasu. Były konkursy, spotkanie z policjantem – mówi nam Joanna Ficek z "trzynastki".

Dodaje, że planowane są kolejne działania. Jakie dokładnie?

-Mamy z zanadrzu akcję senior, by uświadamiać starsze osoby i chcemy im wręczyć odblaski – dodaje Ficek.

Odblaskowa szkoła to ogólnopolska akcja, której ambasadorem jest Dawid Tomala, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w chodzie.

"Bezpieczne Piekary" w MDK. Dzieci uczyły się bezpieczeństwa na drodze