Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwa remont ulicy Parkowej

Autor: w dniu 2023-08-28

Trwają prace drogowe na ulicy Parkowej w Chorzowie. Związane są z jej remontem i przebudową. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. 

Dziś od godzin porannych kontynuowane są prace w ciągu ulicy Parkowej w Chorzowie. Wykonywane są na jezdni prowadzącej z kierunku ulicy Katowickiej w kierunku ronda przy centrum handlowym AKS.

W związku z pracami wprowadzono zmiany w organizacji ruchu:
1. na całej szerokości zamknięta dla ruchu jest remontowana jezdnia ulicy Parkowej,
2. ruch pojazdów z kierunku ulicy Katowickiej w kierunku ronda w rejonie C.H. AKS poprowadzony jest jezdnią zachodnią ulicy ("pod prąd" względem ruchu obowiązującego w ramach stałej organizacji ruchu. Ruch pojazdów z kierunku przeciwnego tzn. w kierunku ul. Katowickiej jest zamknięty),
3. z kierunku skrzyżowania ulic Kościuszki i Parkowej oraz ronda przy centrum handlowym AKS w kierunku skrzyżowania ulic Parkowej, Katowickiej i al. Wojska Polskiego wyznaczony został objazd ulicami Kościuszki, Rynek i Katowicką.

Wprowadzona zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie w nawigacji Waze (https://www.waze.com/waze-app) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym "Waze dla Miast" https://www.waze.com/pl/ccp).

Prace prowadzone w drugiego etapu zadania mają zakończyć się, jak deklaruje wykonawca, do 1 września.