Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwają Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży

Autor: w dniu 2023-11-22

Bez strESSA, czyli Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie rozpoczęło się wczoraj w PreZero Arenie i będzie trwało do jutra włącznie.

Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży są przepełnione zajęciami, warsztatami, konsultacjami, stoiskami tematycznymi i "targiem pomocy". Udział we wszystkich przygotowanych wydarzeniach jest bezpłatny.

Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży

Wydarzenie skierowane jest do dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli gliwickich szkół podstawowych (klasy 4-8) i ponadpodstawowych. Jego celem jest uświadamianie i uwrażliwianie na problemy natury psychicznej, ze szczególnym naciskiem na pomoc, rozwiązywanie problemów i profilaktykę.

– Miasto Gliwice przywiązuje wagę do dbania o dobrostan psychiczny mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży, stąd pomysł na wydarzenie skierowane do tej grupy. Zależy nam, by młodych ludzi wyposażyć w wiedzę i narzędzia, które pomogą im radzić sobie ze stresem, chronić swoją wewnętrzną równowagę, ale też odpowiednio reagować na kryzysy. Wierzę, że będzie to cenne wsparcie w szkolnej codzienności, które zaprocentuje również w dorosłym życiu – mówi Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic.

Atrakcyjnie = skutecznie. Takie hasło przyświeca pomysłodawcom i organizatorom wydarzenia, dlatego chcąc dotrzeć do młodych ludzi i ich rodziców organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzenia. Do wyboru przykładowo: warsztaty "W zdrowym ciele zdrowy duch", warsztaty psychologiczne z elementami psychodramy, Trening Umiejętności Społecznych, warsztaty taneczne "Uwolnij Emocje", warsztaty oddechowe, fotograficzne, krawieckie, rękodzielnicze, dotyczące zagrożeń w mediach społecznościowych, uzależnienia od gier, Internetu; zdrowego odżywiania dziecka, stylów wychowania, depresji młodych.

Zaplanowano też dedykowane panele tematyczne dla różnych grup: nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, uczniów szkół podstawowych (klasy 4–8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Ponadto w holu C dostępny jest "Targ Pomocy", gdzie na uczestników czekają stoiska oraz aktywności przygotowane przez gliwickie placówki na co dzień zajmujące się profilaktyką, leczeniem i terapią zdrowia psychicznego.

Gościem specjalnym imprezy jest Leszek Klimas – motywator, Mistrz Świata Sylwetki Atletycznej, twórca metody "Efekt Klimasa", specjalista do spraw walki z nadwagą i otyłością wśród dzieci i młodzieży. O szczegółach można przeczytać TUTAJ.