Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ubiór seniora zwrócił uwagę policjanta. Pomoc przyszła na czas

Autor: w dniu 2023-12-18

Starszy mężczyzna został zauważony w rejonie przystanku autobusowego. Nie bez powodu policjant zwrócił na niego uwagę. Dzięki zdecydowanej reakcji zdołano pomóc człowiekowi, który trafił pod opiekę bliskich.

Policjant wracał do komendy, kiedy w rejonie przystanku autobusowego zauważył starszego mężczyznę, który był w klapkach i wyglądał na zagubionego. W takiej sytuacji konieczna była szybka reakcja.

Senior w klapkach wyglądał na zagubionego

Policjant Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wodzisławskiej komendy realizował nocą zadania oficera kontrolnego. Kiedy wracał do komendy po przeprowadzeniu kontroli pracujących na nocnej zmianie patroli, w rejonie przystanku autobusowego przy ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim zauważył starszego mężczyznę ubranego w klapki.

Mężczyzna ten nie miał okrycia wierzchniego i sprawiał wrażenie zdezorientowanego. Mundurowy zaopiekował się wyziębionym seniorem i wezwał na miejsce policyjny patrol. Mężczyzna po chwili przypomniał sobie, jak się nazywa i że wyszedł na spacer. Stróże prawa ustalili wówczas jego adres. 86-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, dzięki czujności policjanta trafił pod opiekę rodziny.

Mundurowi apelują, by reagować w sytuacji, kiedy widzimy osobę narażoną na wyziębienie organizmu. Reakcja w takiej sytuacji może pomóc ocalić czyjeś życie. Szczególnie teraz, kiedy temperatury na zewnątrz są bardzo niskie.

Szczęśliwy finał poszukiwań 78-letniego mieszkańca Katowic