Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ukrywał się w Holandii, wpadł w Praszce

Autor: w dniu 2024-05-19

Śląscy "łowcy głów" zatrzymali 30-letniego Kamila K., który był poszukiwany na podstawie 4 listów gończych wydanych przed Sąd Rejonowy w Częstochowie. 3 z nich zostały objęte Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Kamil K. swoich pierwszych przestępstw narkotykowych, a także rozbojów, kradzieży z włamaniem, za które był poszukiwany Komendę Miejską Policji w Częstochowie, dopuścił się w 2011 roku. Później, przez kilka lat, ukrywał się na terenie Holandii, aż w końcu powrócił do Polski. W kraju nadal jednak bardzo unikał spotkania z przedstawicielami organów ścigania.

Kamil K. namierzony przez "łowców głów"

W marcu 2024 roku sprawę poszukiwawczą przejęli policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach, zwani "łowcami głów". Wyspecjalizowani w poszukiwaniu osób ukrywających się, namierzyli mężczyznę i zatrzymali go w miniony czwartek 16 maja.

30-latek wpadł w miejscu zamieszkania na ternie woj. opolskiego w miejscowości Praszka, gdzie ukrywał się od kilkunastu miesięcy. Poszukiwany – jak opisują przebieg akcji mundurowi – był bardzo zaskoczony wizytą policjantów i tym, że wpadli oni na jego ślad.

Za popełnione w przeszłości przestępstwa, najbliższe 3 lata i 5 miesięcy spędzi teraz za kratkami.