Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ustawka pseudokibiców. Na miejscu interweniowała policja

Autor: w dniu 2024-02-29

Śledczy ustalili, że pseudokibice drużyn piłkarskich gromadzą się na ustawkę. Do walki miało dojść na terenach leśnych. Podczas interwencji w samochodach odnaleziono maczety i sprzęt do sportów walki.

W miniony wtorek policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach koordynowali działania służb kryminalnych w związku z licznymi przejazdami kibiców przez teren województwa śląskiego na mecze w Katowicach i Gliwicach.

Ustawka pseudokibiców, a potem ucieczka przed służbami

Z jednej z uzyskanych informacji wynikało, że w tym dniu może dojść do starcia pomiędzy grupami pseudokibiców na terenach leśnych w rejonie Pszczyny lub Suszca. Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantom z komendy w Pszczynie, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon, aby sprawdzić te informacje. Policjanci z komendy w Katowicach zostali natomiast skierowani do monitorowania drogi krajowej numer 1 w okolicy Pszczyny, w poszukiwaniu grup pseudokibiców, które miały być tam widoczne.

Ustawka pseudokibiców w Suszcu, w autach maczety

Po przyjeździe na miejsce, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie natrafili w rejonie ulicy Pszczyńskiej w Suszcu, na jednej z leśnych dróg, na zaparkowane samochody i stojących obok nich mężczyzn. Część z nich, na widok zbliżających się radiowozów, pospiesznie odjechała przez podmokłe, nieutwardzone drogi.

Na miejsce dotarli również mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Kilka pojazdów policjanci zablokowali, legitymując pseudokibiców z Polski i Czech. Podczas kontroli czterech pojazdów znaleziono w nich maczety oraz sprzęt do sztuk walki, w tym ochraniacze zębów z emblematami śląskich klubów piłkarskich.

Kliku z mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibicowską.