Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ustroń: Idealny plan ucieczki się nie powiódł

Autor: w dniu 2024-05-24

To był idealny plan ucieczki przed policją. Tak przynajmniej myślał poszukiwany przez służby 42-latek z Ustronia. Jego plan spalił jednak na panewce i skok z drugiego piętra skończył się lądowaniem w zakładzie karnym.

Dzielnicowy z Ustronia wspólnie z patrolem interwencyjnym, zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę. Jak się okazało, 42-latek miał opracowany plan ucieczki, w przypadku namierzenia go przez policjantów.

42-latek z Ustronia był poszukiwany, w związku z wyrokiem sądu, do odbycia łącznej kary ponad 2. lat więzienia za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna doskonale zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany, więc ukrywał się przed policjantami.

Na wypadek ewentualnej wizyty mundurowych w mieszkaniu, w którym miał kryjówkę, przygotował plan ucieczki – przez okno na 2 piętrze budynku. W tym celu ustawił w mieszkaniu łóżko pod oknem, żeby szybko wyskoczyć i opuścić kryjówkę. Jak postanowił, tak zrobił. Na całe szczęście skok z wysokości 6 metrów nie doprowadził go do kalectwa. Trawnik, na który upadł, zamortyzował mało przemyślaną decyzję – informuje cieszyńska policja.

42-latek, który wpadł w ręce policjantów, ostatecznie trafił do zakładu karnego, gdzie odsiedzi zasądzony mu wyrok 2. lat więzienia.

Foto i źródło: Policja Cieszyn