Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uważaj, wychodząc z tramwaju! Do groźnych sytuacji doszło w Chorzowie [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-08-21

Podróżowanie komunikacją miejską może być niebezpieczne, szczególnie wtedy, gdy kierowcy nie zwracają uwagi na to, co dzieje się na drodze. Policjanci prezentują niebezpieczne sytuacje, do których doszło w Chorzowie i apelują o rozsądek!

Policjanci przypominają, powołując się na stosowne przepisy ruchu drogowego, że kierowcy muszą być szczególnie ostrożni, kiedy przejeżdżają obok oznaczonego przystanku tramwajowego. Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy nie znajduje się on bezpośrednio przy chodniku. Wtedy kierowca powinien zachować szczególną ostrożność.

"Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub na nim stoi, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju." – informują policjanci.

W ostatnim okresie pracownicy Referatu do Spraw Wykroczeń wyjaśniali okoliczności dwóch tego typu zdarzeń. Doszło do nich na ulicy Armii Krajowej w Chorzowie. Nikomu wprawdzie nie stała się krzywda, ale osoby kierujące autami dostały mandaty, a wideo umieszczone zostało przez mundurowych jako przestroga:

"Kierowco! Zbliżając się do przystanków zachowaj szczególną ostrożność. Ustąp pieszym pierwszeństwa. Apelujemy również do wszystkich pieszych, aby przed wejściem na jezdnię upewnili się, czy mogą bezpiecznie wyjść z lub dostać się do tramwaju" – zwracają się do zmotoryzowanych chorzowscy policjanci.