Teraz gramy:

Title

Artist
Background

VI Piekarski Bieg Trzeźwości już niedługo. Ostatnie dni zapisów

Autor: w dniu 2024-05-29

W sobotę 1 czerwca odbędzie się VI edycja Piekarskiego Biegu Trzeźwości oraz Marszu Nordic Walking im. Ks. Bronisława Gawrona. Start biegu o godzinie 10.00 spod stadionu MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Trasa biegu przebiegać przez las Dioblina na dystansie 3,5 km. Nie obowiązuje opłata startowa, a zapisy będą przyjmowane do 30 maja.

Ksiądz Bronisław Gawron był jednym z pionierów Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich oraz Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. Jego zaangażowanie w działalność trzeźwościową trwało do ostatnich dni. Przez wiele lat poświęcał się wspieraniu rodzin dotkniętych trudnościami materialnymi, nawiązując współpracę z różnymi instytucjami społecznymi, kulturalnymi, kościelnymi oraz innymi podmiotami, które niosły wsparcie potrzebującym. Regularnie, każdego poniedziałku, prowadził spotkania poradnictwa dotyczącego walki z alkoholizmem oraz wsparcia dla rodzin w parafii Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich.

Podczas biegu organizowanego 1 czerwca nie będzie podziału na kategorie wiekowe, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Trzech najlepszych uczestników oraz trzy najlepsze uczestniczki zarówno rywalizacji biegowej jak i marszu Nordic Walking (startować można od 16 roku życia) otrzymają pamiątkowe puchary. Organizatorami biegu są Miasto Piekary Śląskie, Piekarska Piątka oraz MOSiR Piekary.