Teraz gramy:

Title

Artist
Background

VII Światowy Dzień Ubogich. W Mysłowicach będą serwować zupę

Autor: w dniu 2023-11-16

W dniach 16-19 listopada w Archidiecezji Katowickiej odbędą się obchody VII Światowego Dnia Ubogich. To wydarzenie zainicjowane przez papieża Franciszka, które będzie obchodzone w różnych miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym w Katowicach i Mysłowicach.

Jakie działania przewidziano podczas Światowego Dnia Ubogich? W Katowicach na placu przed dworcem PKP zostaną ustawione dwa namioty. W pierwszym zaplanowano m.in. wspólne śniadanie, kawę i tort, świadectwa i koncert Arkadia. Drugi namiot jest pomyślany jako przestrzeń spotkania ze specjalistami – terapeutami, psychologami, prawnikami. Będzie również czas na modlitwę.

Co organizowane będzie z kolei w Mysłowicach? Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice będzie 19 listopada na Rynku w Mysłowicach rozdawać – w godzinach 12.00-14.00 – zupę. Grochówka przygotowana przez właścicieli i załogę Domu Przyjęć Kaprys będzie wydawana nieodpłatnie.

To nie wszystko! Grillować kiełbasy i krupnioki będzie Andrzej Gibas, brązowy medalista Mistrzostw Świata BBQ 2022 oraz  Mistrz Polski w Grillowaniu 2022 z  Gibas NaGrillu Academy Napoleon. Organizatorów będzie wspierać Stowarzyszenie My to Mysłowice i  Stowarzyszenie Rugby Klub Hegemon Mysłowice. W ramach integracji i wsparcia potrzebujących do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta. Więcej informacji na stronie http://naszemyslowice.pl/vii-swiatowy-dzien-ubogich/.

Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie tego wydarzenia, mogą skontaktować się z organizatorami mailowo, pisząc na adres biuro@naszemyslowice.pl lub telefonicznie 606198906.

Wydarzenie będzie inauguracją VI edycji Gorącej Miski Zupy oraz Wielkiej Zbiórki, podczas której gromadzone będą produkty spożywcze i artykuły chemiczne do Paczek Świątecznych zarejestrowanej w Portalu Zbiórek Publicznych MSWiA.