Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Projekt "Znów mam apetyt na książkę" to interdyscyplinarne, międzypokoleniowe działania animujące czytelnictwo, skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób 60+. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu w lipcu rozpoczyna jego realizację.

Szeroka oferta działań obejmie warsztaty z podstaw kodowania, warsztaty czekoladowe i artystyczne, warsztaty z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, głośne czytanie bajek oraz spotkania z pisarzami i podróżnikami.

Chcemy przekonać mieszkańców Bytomia, że czytanie oraz bezpośrednie spotkanie z autorem są ciekawym sposobem na spędzanie czasu wolnego i mogą być inspiracją do dalszej twórczej aktywności – zachęca Izabela Gawlińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu.

W 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna zrealizowała już projekt "Apetyt na książkę", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Działania objęte projektem cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Bytomia – nie wszystkim zainteresowanym udało się otrzymać wejściówki. Biblioteka postanowiła wyjść naprzeciw czytelnikom i przygotować drugą edycję "Apetytu na książkę". Tak więc powstał projekt ZNÓW MAM APETYT NA KSIĄŻKĘ.

Wakacyjne warsztaty realizowane w ramach projektu:

9 lipca 2024, godzina 11.30
BIBLIOTEKA NA SŁODKO
Warsztaty czekoladowe dla dzieci i seniorów
12 lipca 2024, godzina 10.30
12 lipca 2024, godzina 12.15
ROBOTYKA LEGO
Warsztaty z podstaw kodowanie dla dzieci i seniorów
7 sierpnia 2024, godzina 11.00
7 sierpnia 2024, godzina 12.15
ZRÓB MISIA
Warsztaty rękodzieła dla dzieci i seniorów
9 sierpnia 2024, godzina 11.00
ZAPACH ORIENTU
Spotkanie dla dzieci z bytomską podróżniczką

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: (32) 787 06 01 wew. 413
lub mailowo: dld@biblioteka.bytom.pl

Lato to nie koniec atrakcji

Jesienią Biblioteka będzie gościć  autorów książek dla dzieci i podróżników. Będzie można spotkać się z Joanną Krzyżanek, Agatą Romaniuk, Anna Jaklewicz i Bogusiem Janiszewskim.