Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rowerzysta uderzył w zaparkowaną naczepę. Nie udało się go uratować

Autor: w dniu 2024-07-02

Śledczy wiele godzin pracowali na miejscu wypadku, w którym zginął rowerzysta. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tragedii. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Wczoraj, po godzinie 22.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Turyńskiej w Tychach. Na miejsce została skierowana załoga pogotowia ratunkowego, zastępy straży pożarnej oraz policjanci tyskiej komendy.

Rowerzysta uderzył w zaparkowaną naczepę

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, kierujący rowerem elektrycznym z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn – relacjonują mundurowi – najechał na naczepę prawidłowo zaparkowanego ciężarowego mercedesa. Niestety, pomimo wysiłków podjętych przez świadków zdarzenia i ratowników medycznych, nie udało się uratować życia 58-letniego mężczyzny.

– Czynności na ulicy Turyńskiej trwały do późnych godzin nocnych. Postępowanie w sprawie wypadku jest prowadzone przez tyskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach – informuje mł. asp. Paulina Kęsek z tyskiej policji.

Apeluje przy tym do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Zwraca się zarówno do kierowców samochodów, jak i do użytkowników jednośladów.
Prosi o zachowanie ostrożności, zdrowego rozsądku i stosowanie się do obowiązujących przepisów, co może przyczynić się – informuje policjantka – do tego, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Rowerzysta uderzył w ścianę. Sprawą zajmuje się policja