Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W Bytomiu powstaje miasteczko ruchu drogowego

Autor: w dniu 2023-05-23

Miasto w wersji mini powstaje w Bytomiu w ramach ubiegłorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Jezdnie, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, a nawet przejazd kolejowy – to wszystko powstaje w Bytomiu. W centrum tego miejsca będzie znajdować się rondo.

Miasteczko ruchu drogowego powstaje w ramach BO

Miasteczko ruchu drogowego "Rowerowy Zakątek" powstanie na terenie przy Szkole Podstawowej nr 45 w Szombierkach. To projekt wyłoniony w ramach ubiegłorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Na inicjatywę utworzenia miejsca, w którym dzieci będą mogły przez zabawę uczyć się zasad bezpieczeństwa, zagłosowało ponad 1000 osób. Jak podkreślają inicjatorzy budowy miasteczka, będzie to jeden z pierwszych takich obiektów w mieście pełniący funkcję rekreacyjno-edukacyjną. Jego centralnym punktem będzie rondo. Powstanie tam także układ skrzyżowań i ulic z sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi. Nie zabraknie tam mini przejazdu kolejowego, parkingu wyposażonego w stojaki na rowery oraz ławek i koszy na śmieci.

Najpierw dokumentacja projektowa

Wykonawcą inwestycji jest firma GIJO Kapsa, która zgodnie z umową opracuje dokumentację projektową i specyfikacje techniczne, a następnie wykona na ich podstawie roboty budowlane. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w te wakacje.

Stacja naprawcza nie tylko dla rowerów

Dopełnieniem inwestycji będzie montaż naprawczej stacji rowerowej, która zwierać będzie podstawowe narzędzia do naprawy jednośladów. To urządzenie przeznaczone będzie jednak nie tylko do szybkiego serwisowania rowerów, ale też wózków inwalidzkich czy wózków dziecięcych.

Koszt realizacji Rowerowego Zakątka to 369 tys. zł