Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W sobotę zawody żużlowe w Świętochłowicach. Stadion będzie pełny

Autor: w dniu 2023-07-12

Żużel wraca do Świętochłowic. W najbliższą sobotę na Stadionie im. Pawła Waloszka odbędzie się V runda turnieju żużlowego Nice Cup. To pierwsze od ponad sześciu lat oficjalne zawody w tym mieście.

Wejściówki na V rundę Nice Cup – turnieju żużlowego organizowanego na Stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach zostały wyprzedane! Dochód z wejściówek przeznaczony będzie na działalność szkółki MS Śląsk Świętochłowice.

-Wydarzenie to będzie miało miejsce już 15 lipca, a start pierwszego wyścigu przewidziano na godzinę 16.00, tym samym stadion przy ulicy Bytomskiej 40 wraca na mapę żużlowych imprez po długiej przerwie. Zainteresowanie ze strony zawodników tymi zawodami ogromne, bowiem zgłosiło się na zawody w Świętochłowicach blisko 40 żużlowców – mówi Grzegorz Gabor z Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka w Świętochłowicach.

Mimo rekordowej liczby blisko 40 chętnych zawodników, organizatorzy podjęli decyzję, że na liście startowej pojawią się zgłoszeni zawodnicy zgodnie z miejscami zajmowanymi w klasyfikacji przejściowej cyklu. Dodatkowo w tym tygodniu odsłonięte będą dwie niewiadome. Jedna "dzika karta" zarezerwowana jest dla reprezentanta Śląska Świętochłowice. Druga "dzika karta" zostanie przyznana przez firmę Nice.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc postojowych, oprócz tradycyjnie wykorzystywanych parkingów wokół OSiR Skałka, do dyspozycji uczestników będzie także plac parkingowy przy kościele w Piaśnikach zlokalizowany przy ul. Chorzowskiej 4. Z tego miejsca w stronę Skałki kursować będzie bezpłatny bus umożliwiający dostanie się na zawody. Wszystkie wejściówki zostały wyprzedane. Początek rywalizacji zaplanowano, przypomnijmy, na godzinę 16:00. Wejście na zawody organizowane 15 lipca od godziny 14.00.