Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Warte kilka milionów złotych podróbki ujawnione w Tychach

Autor: w dniu 2024-06-26

Warte miliony złotych podróbki ubrań, torebek, portfeli i perfum znaleźli policjanci z Tychów w garażu jednego z mieszkańców tego miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że 57-latek handlował nielegalnym towarem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach skrupulatnie zbierają informacje dotyczące przestępczości gospodarczej i poddają je wnikliwej analizie. Dzięki temu wielu przestępców wpadło już w ich ręce.

Bazując właśnie na takich ustaleniach, tyscy mundurowi wpadli na trop 57-letniego mężczyzny, który wprowadzał do obrotu towary, oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. W wynajmowanym przez niego garażu, śledczy odkryli magazyn, wypełniony odzieżą, perfumami oraz galanterią, które były oznaczone zastrzeżonymi znakami światowych marek. Mundurowi zabezpieczyli ponad 4700 sztuk odzieży i galanterii oraz ponad 3000 perfum. Wartość rynkowa oryginałów została oszacowana na kwotę przekraczającą 4 miliony złotych – mówi nam Paulina Kęsek z policji w Tychach

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, za to przestępstwo 57-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Foto i źródło: Policja Tychy