Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wielka Wyprawa Maluchów. Akcja dla poszkodowanych w wypadkach

Autor: w dniu 2023-07-03

W wypadkach na polskich drogach ginie średnio 5 osób dziennie, nie brakuje też rannych. Takie zdarzenia zupełnie zmieniają życie tych, którzy w nich uczestniczyli. Właśnie z myślą o poszkodowanych organizowana jest Wielka Wyprawa Maluchów. Jaki cel przyświeca organizatorom?

Organizatorzy Wielkiej Wyprawy Maluchów chcą osiągnąć ważny cel – zebrać milion złotych na wsparcie rehabilitacyjne, ale także psychologiczne najmłodszych osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Wielka Wyprawa Maluchów – wśród uczestników m.in. Sonik, Zasada, Kajetanowicz

Wypadki drogowe nie tylko niosą ze sobą fizyczne obrażenia i straty materialne, ale także poważne konsekwencje emocjonalne. Dzieci, które tracą swoich rodziców w wyniku wypadku, stają się nagle sierotami. Trauma związana z utratą najbliższych, zmiany w życiu codziennym i potrzeba nowej opieki i stabilności stawiają przed nimi ogromne wyzwania. Wiele z tych dzieci wymaga natychmiastowej terapii psychologicznej, wsparcia emocjonalnego i prawnego.

W 2022 roku w Polsce miały miejsce, jak czytamy w opisie zbiórki, 21 322 wypadki drogowe. Głośno mówi się o niewłaściwym przewożeniu dzieci, nieoznakowanych rowerzystach, których nie widać w ciemności, brawurze za kierownicą i nastolatkach, którzy wsiadają za kierownicę.

"To właśnie temu chcemy zapobiegać, a ofiarom takich wypadków zapewnić kompleksową pomoc" – czytamy w opisie zbiórki

Środki zebrane w ramach Wielkiej Wyprawy Maluchów zostaną przekazane Fundacji Polskiego Związku Motorowego, której celem jest niesienie pomocy ofiarom wypadków drogowych w procesie leczenia oraz rehabilitacji, a także upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejnym beneficjentem zbiórki jestFundacja InterCars, która wspiera rozwój dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności, a także zapewnia pomoc finansową, rzeczową oraz psychologiczną dla osób poszkodowanych w wypadkach.

Wielka Wyprawa Maluchów rusza 4 lipca!

Wielka Wyprawa Maluchów wyruszy czwartego lipca z Bielska-Białej i potrwa osiem dni. Uczetnicy przejadą przez siedem krajów, pokonując blisko 4000 kilometrów. W sumie w podróż wyruszy 35 załóg. Aby pomóc nagłośnić zbiórkę, w trasę wyruszy Sobiesław Zasada – najbardziej utytułowany polski rajdowiec, wzór i inspirator wielu pokoleń Polaków; Longin Bielak – 21-krotny mistrz i wicemistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych; Janusz Szerla – utytułowany fabryczny kierowca rajdowy FSM; Rafał Sonik – zdobywca 9. Pucharów Świata i ich 14-krotny medalista oraz zwycięzca Rajdu Dakar; Kajetan Kajetanowicz – wielokrotny rajdowy wicemistrz Świata, trzykrotny mistrz Europy i czterokrotny mistrz Polski oraz Bartosz Ostałowski, który z własnego doświadczenia wie, jak cenne jest wsparcie po wypadku samochodowym, jest to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi… stopą! Na trasę wyruszy także Remigiusz "ReZi" Wierzgoń – jeden z czołowych twórców internetowych. Na prawym fotelu jego malucha usiądzie Szymon Szumniak z ekipy Thunder Crew, znany jako "Szumi". Mocny internetowy skład zasili także Robert Buczyński z kanału Hi_5, który specjalizuje się w treściach motoryzacyjnych.

Zrzutka została utworzona przez Fundację STARS4STARS przy wsparciu portalu zrzutka.plZałożycielem fundacji jest Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar, 9-krotny zdobywca Pucharu Świata, przedsiębiorca i filantrop. Działania fundacji skupiają się na dbaniu o wychowanie, rozwój oraz naukę (w tym edukację i aktywizację sportową) dzieci i młodzieży, w szczególności znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Dodatkowo fundacja promuje projekty społeczne w obszarze sportu i motoryzacji ze szczególnym naciskiem na pomoc oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży.

100% zebranych na tej zrzutce oraz podczas licytacji środków zostanie przekazana, jak czytamy w opisie zbiórki, na cel zbiórki – wsparcie rehabilitacyjne i psychologiczne dzieci, ofiar wypadków drogowych.