Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wielkie Derby Śląska na Stadionie Śląskim. Zmiany w organizacji ruchu

Autor: w dniu 2024-03-16

To już dziś! Właśnie dziś odbędzie się piłkarskie święto, czyli Wielkie Derby Śląska. Drużyny Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze zmierzą się na Stadionie Śląskim. W związku z wydarzeniem wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu. 

Już dziś, 16 marca o 17.30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. Trzeba spodziewać się utrudnień na drogach, w związku z czym dobrze zapoznać się ze zmianami w organizacji ruchu.

Wielkie Derby Śląska. Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z organizacją meczu piłkarskiego na Stadionie Śląskim pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze, wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Pierwsze mogą pojawić się już od 13.00 i potrwają do zakończenia imprezy.

  • Ulica Parkowa — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od 13.00 do zakończenia imprezy.
  • W zależności od sytuacji drogowej, policjanci mogą podjąć decyzję o zamknięciu pasa do skrętu w lewo z ulicy Katowickiej w Parkową (kierunek Bytom-Katowice).
  • W zależności od natężenia ruchu pieszych, policjanci mogą całkowicie zamknąć ulicę Katowicką w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do ulicy Parkowej, a także ulicę Chorzowską w Katowicach od przewiązki drogowej przy tzw. Karolince do skrzyżowania ulicy Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.
  • Dodatkowo utrudnienia i czasowe wstrzymania ruchu mogą wystąpić w Chorzowie w rejonie ulic: Rynek, Kościuszki, Parkowej  oraz w Katowicach w rejonie ulicy Złotej już od 14.00.

Ponadto na tych skrzyżowaniach, gdzie będzie to konieczne, ruchem będą kierować policjanci, stąd apel do kierujących, by zachowali szczególną uwagę i stosowali się do sygnałów oraz poleceń, wydawanych przez uprawnione osoby.