Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wiózł do szkoły dwójkę dzieci. Był pijany

Autor: w dniu 2023-09-09

Karty policyjnych kartotek pełne są skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców. Mają za nic bezpieczeństwo drogowe oraz życie i zdrowie osób, które podróżują razem z nimi. Jeden z przykładów odnotowano w powiecie gliwickim.

Wzmożona ostrożność za kierownicą, szczególnie w pobliżu szkół, jest obowiązkiem kierowców. Tym bardziej, że policja wielokrotnie przypominała ostatnio, że  do 30 września 2023 roku trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W trakcie takich właśnie działań, policyjny patrol zatrzymał nietrzeźwego ojca, dowożącego do szkoły dwójkę swoich dzieci.

Wiózł dzieci do szkoły. Był pijany

Kierowca BMW, który przewoził do szkoły dwójkę dzieci został skontrolowany w pierwszym tygodniu roku szkolnego, około 8.00, w pobliżu jednej ze szkół w Gierałtowicach. Podczas rutynowej kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. 45-latek został przebadany alkomatem. Okazało się, że w jego organizmie były prawie 2 promile alkoholu, mało tego.

Dodatkowo, po sprawdzeniu w bazie danych, okazało się, że kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Za dwa przestępstwa – prowadzenie pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego wyroku, mężczyzna odpowie przed sądem. To jedno z wielu podobnych zdarzeń odnotowanych przez policję. Inny przykład skrajnego braku odpowiedzialności opisywaliśmy już wielokrotnie:

Pijana 33-latka wiozła autem dwoje dzieci. Jazdę zakończyła na drzewie

Policja przypomina, że w ramach działań pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły" mundurowi zwracają uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub jego utrudnienia. Prowadzi też spotkania policjantów z dziećmi, poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Mundurowi omawiają wtedy zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze oraz wskazują miejsca w rejonie szkół, gdzie należy szczególnie uważać. Przypominają też o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.