Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamywacze złapani w Jaworznie. Działali na terenie województwa śląskiego

Autor: w dniu 2023-07-25

Obywatele Gruzji włamywali się do mieszkań w różnych rejonach województwa śląskiego. Zdołano ich namierzyć. Teraz odpowiedzą za to, co zrobili. 

Policjanci z Jaworzna zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy włamywali się do mieszkań na terenie województwa śląskiego. Wyliczono wysokość strat, które wyrządzili. Wiadomo też, jaka kara im grozi.

Włamywacze złapani w Jaworznie. Działali na terenie województwa

Jaworzniccy policjanci zajmowali się sprawą szeregu włamań do mieszkań na terenie Jaworzna. Na podstawie materiałów, które zebrali, wytypowali kilka pojazdów, którymi przemieszczali się potencjalni sprawcy. Kiedy jeden z tych samochodów został zauważony na terenie Jaworzna, zatrzymano dwóch podróżujących nim obywateli Gruzji w wieku 32 i 44 lata.

Kupili auto na podrabiany dowód

Jedni kradną samochodu, a inni kupują, posługując się fałszywymi dokumentami. Tak właśnie było w tym przypadku. Mundurowi ustalili, że sprawcy poruszali się pojazdem, który kupili na podrobiony dowód osobisty pewnego Słowaka. Pojazd ten wykorzystywali podczas włamań. Dodatkowo policja przeprowadziła przeszukanie lokalu, w którym mieszkali rzeczeni Gruzini. Znaleziono tam gotówkę w różnych walutach, biżuterię, dokumenty, telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny. Zabezpieczono również narzędzia, służące w przestępczym procederze. Śledczy podejrzewają, że mężczyźni działali także na terenie innych miast w całej Polsce.

Usłyszeli zarzuty za kradzieże z włamaniem, posługiwanie się podrobionym dokumentem oraz usiłowanie włamania do jednego z mieszkań w Pyskowicach, gdzie zostali spłoszeni przez alarm włączony przez właściciela. Sprawa jest, jak zaznaczają policjanci, rozwojowa i wkrótce mogą być postawione kolejne zarzuty.

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował obcokrajowców, którym za kradzieże z włamaniem grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia.