Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Miłośnicy” luksusowych aut zatrzymani [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-07-25

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Katowicach, zakończyli śledztwo w sprawie kradzieży oraz paserstwa około 500 luksusowych samochodów.

9 podejrzanych o kradzież 500 luksusowych samochodów w latach 2012-2019 na terenie województwa śląskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie i zatrzymanie 27 sprawców w wieku od 31 do 54 lat. Wobec 4 zastosowano tymczasowe aresztowanie, a 13 z nich zostało zatrzymanych. W trakcie zatrzymania katowickim funkcjonariuszom pomagały pododdziały antyterrorystycznych Policji w Poznaniu oraz Bydgoszczy.

Policjanci odzyskali 7 samochodów

Sprawcy byli głównie zainteresowani modelami premium marek pojazdów Audi, BMW, Volkswagen, Mazda oraz Ford.

Zabezpieczono również specjalistyczne urządzenia elektroniczne służące do kradzieży, w tym między innymi 3 "walizki", których oskarżeni używali do otwierania i uruchamiania pojazdów bez posiadania kluczyków o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zabezpieczył pieniądze należące do podejrzanych o łącznej kwocie ponad 86 tysięcy złotych.

Jednym z wątków prowadzonego śledztwa są również kradzieże na terenie Niemiec oraz paserstwo pojazdów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Sprawa doczeka się dalszego ciągu, zabezpieczono już niezbędną ku temu dokumentację. Za popełnione przestępstwa grozi zatrzymanym do 15 lat pozbawienia wolności.

Poniżej można zobaczyć film z zatrzymania.

Oprac. Jakub Krzysiak, Jacek Szlęk