Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybrano najlepszych uczestników XI edycji SPI nie ŚPI

Autor: w dniu 2023-12-04

Wiadomo, kto poradził sobie najlepiej podczas XI edycji Przeglądu Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI, który odbywał się w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich.

Wszystko stało się jasne. W niedzielny wieczór poznaliśmy laureatów jedenastej edycji Przeglądu Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI, który organizowany jest w Piekarach Śląskich. Na scenie Ośrodka Kultury "Andaluzja" zaprezentowali się soliści i zespoły. W tej pierwszej kategorii jako zwycięzcę jury wskazało Sabinę Szafarz. Najlepszym zespołem został skład TONatyle:

-Nie możemy powiedzieć, że się tego spodziewaliśmy. Gratulujemy innym zespołom, które również zaprezentowały godny poziom. Jest nam  niezmiernie miło, że na tle takich zespołów udało nam się zająć najwyższe laury. Nagrody rozwiną nam skrzydła w najlepszy, możliwy sposób – mówił Jakub Semler ze zwycięskiej kapeli.

Poziom artystyczny wydarzenia z każdym rokiem się podnosi. Nie mają w tym względzie wątpliwości ci, którzy od lat zaangażowani są w realizację tego zadania.

–Początkowo był to przegląd zespołów muzycznych amatorskich (w nazwie), potem coraz bardziej przechodziliśmy w profesjonalizm. Celem głównym jest danie szansy młodym wykonawcom – mówi nam poseł Łukasz Ściebiorowski, jeden z pomysłodawców festiwalu.

W jury zasiadała między innymi profesor Iwona Melson z Akademii Muzycznej w Katowicach i dyrygent Śląskiego Chóru Górniczego "Polonia Harmonia":

– Bardzo się cieszę, że inicjatywa trwa. Osoby w różnym wieku, interesujące się muzyką płynącą z ich serca, spotykają się również zespołowo, by realizować swoją pasję mówi prof. Melson

Podczas festiwalu wręczono też nagrodę Radia Piekary, czyli występ na Dniach Miasta Piekary Śląskie. I możliwość występu podczas święta miasta będzie miała Emilia Franielczyk i zespół TONatyle.