Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mikołaje pobiegli, by pomóc Wspólnocie Burego Misia

Autor: w dniu 2023-12-04

Biegacze i miłośnicy nordic walking kolejny raz wsparli organizowany w Bytomiu od wielu lat Bieg Świętych Mikołajów. Dochód z wydarzenia został przeznaczony na rzecz Wspólnoty Burego Misia.

W wydarzeniu zorganizowanym w Bytomiu 2 grudnia rywalizowali nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wszystkim przyświecał jeden cel – wsparcie Wspólnoty Burego Misia, która obchodzi w tym roku 40-lecie działalności.

Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu – na rzecz Wspólnoty Burego Misia

Mimo śnieżnej zimy, która na dobre zagościła w regionie, nie zawiedli zarówno mali biegacze, jak i ci starsi, a we wszystkich biegach wzięła udział rekordowa liczba uczestników: 138 dzieci oraz ponad 250 biegaczy z prawie 40 miejscowości, między innymi z województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania dystans 100 m, 200 m i 400 m wokół bytomskiego Rynku, zaś dorośli dystans 4,5 km ulicami Śródmieścia.

Niosą pomoc niepełnosprawnym

Impreza, która ma na celu wsparcie podopiecznych Wspólnoty Burego Misia jest nieprzerwanie nie tylko dobrą zabawą dla uczestników biegu, ale przede wszystkim jest okazją, by pomóc osobom niepełnosprawnym. Wspólnota Burego Misia obchodziła w tym roku 40-lecie działalności. Organizacja powstała w 1983 roku, a jej założycielem był ks. Czesław Marchewicz CR, nazywany przez członków wspólnoty "Kubą". Działaniem wspólnoty jest przyjaźń i troska o osoby niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo.

Impreza zorganizowana na bytomskim Rynku zakończyła obchody 40-lecia Wspólnoty Burego Misia, ale również 10-lecia Stowarzyszenia "MYbytomianie", które organizuje Bieg Świętych Mikołajowej zawsze na początku grudnia każdego roku.

Fot. UM Bytom/Grzegorz Goik

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie MYbytomianie, zaś patronat nad biegiem objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.