Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek na DK1 w Kobiórze. Policja wyjaśnia szczegóły

Autor: w dniu 2023-06-19

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 1 w Kobiórze. Ucierpiały wówczas dwie osoby. 

Dyżurny pszczyńskiej policji przyjął zgłoszenie w niedzielę około godziny 18.30. Wynikało z niego, że na DK1 w Kobiórze doszło do zderzenia dwóch aut, w wyniku czego ucierpiały dwie osoby.

Wypadek na DK1 w Kobiórze. Ucierpiały dwie osoby

Na miejsce zdarzenia wysłano policję i służby medyczne. Jak wstępnie ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, kierowca renault wyjeżdżając z parkingu z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Pszczyny, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobie siedzącej za kierownicą Audi A3, która jechała lewym pasem w kierunku Tychów. W zdarzeniu ucierpieli pasażerowie Renault. Wśród nich było 12-letnie dziecko, które zostało przetransportowane do szpitala.

Mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Zwracają się przy tym do osób zmotoryzowanych, aby poruszając się po drogach robiły wszystko, co niezbędne, aby podróż przebiegała bezpiecznie:

Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o koncentrację i zwracanie uwagi na jezdnię, pobocze i manewry wykonywane przez pozostałych uczestników drogi. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych – mówią pszczyńscy policjanci