Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek podczas ćwiczeń wojskowych. Nie żyją dwie osoby

Autor: w dniu 2024-03-25

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował o wypadku, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Pojawiają się pierwsze doniesienia dotyczące przebiegu zdarzenia.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach poinformowało o wypadku, do którego doszło dziś przed godziną 11.00. W miejscowości Solarnia w gminie Pawonków w powiecie lublinieckim doszło do wypadku, w którym zginęły dwie osoby.

Wypadek podczas ćwiczeń wojskowych. Nie żyją dwie osoby

Na terenie dawnego 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, jak przekazała rzeczniczka Wojewody Śląskiego, trwały ćwiczenia wysadzania trotylu. Wiadomo, że doszło do zdarzenia, w którym poszkodowane zostały 2 osoby. Wiadomo, że zmarły wskutek odniesionych obrażeń.

Miejsce ćwiczeń zabezpieczały: zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu oraz dwie karetki wojskowe bez lekarza.

Karolina Oleszczyk-Kopertowska, rzecznik prasowa Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca poinformowała, że osoby, które zginęły, nie były związane z JWK.

Do sprawy odniósł się szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, który poinformował, że podczas działań podejmowanych w powiecie lublinieckim zginęło dwóch saperów 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego.

"W tych tragicznych chwilach nasze myśli i modlitwy są z Rodzinami żołnierzy. Rodziny są pod opieką wojska. Udzielane jest także wsparcie psychologiczne" – dodał szef MON.