Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Atak w katowickim klubie. Kobieta ugodzona nożem

Autor: w dniu 2024-03-25

Chwile grozy w jednym z klubów na terenie Katowic. Kobieta została zaatakowana nożem. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o ten atak. Grozi mu dożywocie.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Katowicach zatrzymali 27-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 26-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w klubie nocnym w centrum Katowic.

Atak w katowickim klubie. Mężczyźnie grozi dożywocie

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna ugodził nożem pracownicę lokalu. Kiedy kobieta, która została ranna w klatkę piersiową, wyrwała się mężczyźnie i wybiegła z pomieszczenia, wołając o pomoc. W tym czasie mężczyzna usiłował targnąć się na swoje życie. Na miejsce zostały wezwane karetki pogotowia.

Decyzją lekarza mężczyzna został hospitalizowany, a kobiecie udzielono pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia pracowali policyjni technicy i grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe.

Podejrzanemu, jak informuje rzeczniczka katowickiej policji, przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po przesłuchaniu podejrzanego w placówce medycznej, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.