Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek w Brudzowicach. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Autor: w dniu 2024-01-24

Będzińscy policjanci ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Brudzowicach. W wyniku tego zdarzenia, 90-letniej kobiety, pomimo wysiłku ratowników niestety nie udało się uratować. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali mundurowi, obecny był również prokurator.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 18.00 w Brudzowicach na ulicy Przykościelnej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 30-letni kierujący pojazdem iveco jechał w kierunku trasy DK 91, w pewnym momencie najechał na dwóch pieszych, którzy poruszali się drogą, idąc wzdłuż prawej krawędzi nieoświetlonej jezdni.

Wypadek w Brudzowicach. Nie udało się uratować życia kobiety

Po przybyciu na miejsce strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Będzina udzielali kobiecie pomocy przedmedycznej, a następnie akcję ratunkową kontynuował Zespół Ratownictwa Medycznego z Zawiercia. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo reanimacji 90-letniej kobiety nie udało się uratować, natomiast jej 58-letni syn wyszedł z tego zdarzenia cało. Kierujący samochodem marki Iveco był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, apelując równocześnie o ostrożność i przestrzeganie przepisów.

-Jeśli jest możliwość, korzystajmy z chodników, natomiast jeżeli ich nie ma, idźmy prawidłową stroną jezdni, aby w każdym momencie dać szansę kierującemu, a przede wszystkim sobie na reakcję – apelują policjanci.

Fot. KPP Będzin

Zaznaczają, jak robili to dotąd wielokrotnie, iż ważne jest noszenie odblasków. Dodają też, że poruszając się po drogach należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania, a także zdrowym rozsądkiem. Oznacza to, że przechodząc przez drogę warto zachowywać się rozważnie, upewniając się każdorazowo, że jesteśmy widoczni dla innych użytkowników drogi.