Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek w Kornowacu. Sprawą zajmują się śledczy

Autor: w dniu 2023-02-02

Policjanci z Raciborza wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w  środowy ranek na drodze wojewódzkiej numer 935 w Kornowacu.

W wyniku zderzenia busa z autem osobowym do szpitala trafiło 10 osób. Jadący na służbę policjant z Rybnika jako pierwszy zaczął udzielać pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Wypadek w Kornowacu – jakie są ustalenia śledczych?

Wczoraj około 05.20 dyżurny raciborskiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 935 w Kornowacu. Zderzyły się tam dwa samochody. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jadący w kierunku Rydułtów osobową toyotą 34-letni mieszkaniec Raciborza, z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka busem.

Pasażerowie busa trafili do szpitala

40-letni kierowca przewoził siedmioro pasażerów w wieku od 23 do 53 lat. Wszyscy uczestnicy z obrażeniami, w większości kończyn, zostali przetransportowani do szpitali. Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Obecny był również biegły z zakresu ruchu drogowego. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga dla pojazdów była przez kilka godzin zamknięta, a policjanci wyznaczyli objazdy. Raciborscy śledczy będą ustalali szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Jako pierwszy pomocy ofiarom wypadku udzielił sierż. szt. Łukasz Czebotar z rybnickiej policji, który był akurat w drodze do pracy. Udzielał wsparcia ofiarom do czasu przyjazdu medyków.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.