Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek w powiecie tarnogórskim. Mężczyzna trafił do szpitala

Autor: w dniu 2023-10-23

Błędy podczas wyprzedzania na drodze mogą być opłakane w skutkach. Szczególnie w ostatnim czasie nie brakowało zdarzeń, w których poszkodowani byli uczestnicy ruchu drogowego. Nieraz byli to kierujący jednośladami.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Wilkowicach w gminie Zbrosławice w powiecie tarnogórskim. Poszkodowany został motocyklista. Policjanci badają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich o rozsądek na drodze.

Wypadek w Tworogu. Jedna osoba w szpitalu

Wypadek w powiecie tarnogórskim. Motocykl w rowie

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 12.00 na ulicy Księżoleśnej w Wilkowicach. Kiedy policjanci ruchu drogowego przybyli na miejsce, wstępnie ustalili, że 77-letni mieszkaniec Wilkowic jadąc osobową Kią, nie był ostrożny przy manewrze wyprzedzania. Prowadzone przez niego auto uderzyło w motocykl marki Honda, którym kierował 40-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór.

Fot. KPP Tarnowskie Góry

Dla kierującego jednośladem podróż skończyła się w przydrożnym rowie, a później wizytą w szpitalu. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a śledczy będą teraz wyjaśniać dokładny przebieg i okoliczności tego wypadku.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze, to sprawa priorytetowa. Dlatego kluczową rolę odgrywamy właśnie my sami. Bo to nasze nieodpowiednie zachowanie może doprowadzić do przykrych sytuacji. Aby było ich jak najmniej, a najlepiej wcale, musimy kierować się zdrowym rozsądkiem i bacznie obserwować swoje otoczenie na drodze.