Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wznowiono wydobycie w KWK Ruda

Autor: w dniu 2023-08-24

Działania aktywistów Greenpeace, którzy wczoraj rano weszli na wieżę wyciągową KWK Ruda sprawiły, że konieczne było wstrzymanie wydobycia. Dziś zostało ono wznowione. 

Przedstawiciele Greenpeace weszli wczoraj na wieżę wyciągową Ruchu Bielszowice KWK Ruda w Rudzie Śląskiej. Ich akcja protestacyjna zakończyła się przed godziną 14.00, ale koniecznością stało się wstrzymanie wydobycia. To z kolei sprawiło, że trzeba było sprawdzić sprawność wszystkich urządzeń, aby zadbać o bezpieczeństwo górników.

Wydobycie w KWK Ruda wznowione po proteście Greenpeace

Niezbędne procedury zakończyły się w nocy ze środy na czwartek. Praca jest zatem znów możliwa, a Polska Grupa Górnicza podlicza straty związane z happeningiem ekologów.

-Zakończyły się odbiory techniczne związane z przeglądem szybu II, na którym protestowali ekolodzy. Szyb po badaniach technicznych został dopuszczony do ruchu i funkcjonuje normalnie. Obecnie kopalnia szacuje straty, jakie poniosła w wyniku akcji ekologów. Nie wykluczamy, że będziemy domagać się zwrotu kosztów na drodze sądowej – mówi Tomasz Głogowski – rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej

Obecni wczoraj na miejscu zdarzenia rudzcy policjanci spisali dane osób biorących udział w proteście i zabezpieczyli to, co aktywiści wnieśli ze sobą na teren kopalni.