Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zaatakował nastolatka w autobusie. Grozi mu nawet dożywocie

Autor: w dniu 2024-04-18

Mężczyzna, który zaatakował nastolatka nożem w autobusie, został tymczasowo aresztowany. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Wiadomo, w jakim stanie jest zaatakowany chłopak.

Dzięki szybkiej reakcji pasażerów autobusu i policjantów, zatrzymany został mężczyzna, który zranił nożem 16-latka. Do zdarzenia doszło w autobusie linii M2, który jechał z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Na wysokości przystanku autobusowego Katowice-Strefa Kultury, 46-latek zagroził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny, nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka. Na to, co działo się w autobusie zareagowali pasażerowie, którzy zatrzymali napastnika i powiadomili Policję.

Zaatakował nastolatka w autobusie. Mężczyźnie postawiono zarzut

O sytuacji w autobusie zaalarmowani zostali policjanci z NGW OPP Katowice, którzy zatrzymali agresora. 46-latek był pod wpływem alkoholu. Przyznał, że zażywał narkotyki. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do aresztu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala, gdzie został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nastolatek raniony nożem. Zatrzymano jedną osobę

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, pod nadzorem prokuratury, prowadzą czynności w tej sprawie. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.