Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zaatakował policjantów. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej z problemami

Autor: w dniu 2024-04-28

Policjanci z Dąbrowy Górniczej interweniowali w związku z informacją o nietrzeźwym kierowcy. To, co działo się podczas interwencji, spowodowało, że ma spore problemy.

We wtorek dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odebrał zgłoszenie, z której wynikało, że w okolicy ulicy Łącznej w w jednym z samochodów ma siedzieć mężczyzna, który może być nietrzeźwy i niewykluczone, że będzie próbował odjechać.

Zaatakował policjantów w Dąbrowie Górniczej

Na miejsce zdarzenia wysłano policyjny patrol. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Inny był już pomiar testerem na narkotyki, który jednoznacznie wskazał obecność innych, niedozwolonych środków. W tej sytuacji od mężczyzny pobrano próbkę krwi do badań, ale to nie wszystko. Podczas przeszukania w samochodzie kierowcy znaleziono przedmiot przypominający broń palną, a dalsze ekspertyzy stwierdzą czy posiadał broń legalnie.

Agresja wobec policjantów

26-latek podczas interwencji był agresywny wobec policjantów i próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych, a do tego zniszczył wnętrze radiowozu.

– Reakcja mundurowych na zachowanie mężczyzny mogła być tylko jedna – został obezwładniony i zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności, znieważenia policjantów, uszkodzenie mienia oraz zmuszanie do odstąpienia od prawnej czynności służbowej – informuje podkom. Batłomiej Osmólski z dąbrowskiej policji.

O dalszym losie mężczyzny wkrótce zadecyduje sąd. Grozi mu 5 lat więzienia.