Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Zabiję dziecko w tym bloku”. SM wyznacza nagrodę za informacje o autorze

Autor: w dniu 2023-06-15

W ostatni weekend na osiedlu Tysiąclecia w kilku blokach pojawiły się niepokojące napisy wewnątrz wind. Mieszkańcy nie ukrywają swojego niepokoju w związku z zaistniałą sytuacją.

"Zabiję dziecko w tym bloku za kilka dni :). Usłyszycie o mnie :)" brzmiały groźby zapisane na windach m.in. w blokach przy ul. Piastów 3, 5, 10, ul. Bolesława Chrobrego 2, 43 i ul. Tysiąclecia 47. Były także inne komunikaty. Jeden z nich poniżej:

facebook/Osiedle Tysiąclecia Katowice

Policja rozpoczęła już dochodzenie, by znaleźć autora tych gróźb. Napisy zostały zapisane podobnym charakterem pisma przy użyciu tego samego flamastra, co wskazuje na to, że zostały stworzone przez jedną osobę.

"mam nadzieję że to durny żart ale po tym co widać w internecie i po tych grach wyzwaniach wszystkiego można się spodziewać" – odnosi się do sprawy jedna z internautek

W sieci trwa ożywiona dyskusja na ten temat. Nie brakuje osób, które pytają o to, czy zdołano już ustalić sprawcę.

Posty na grupach jak ich udostępnienie na własnych profilach odniosły skutek , rozpisały się gazety mówiono o tym w regionalnej telewizji, a jedna z największych spółdzielni przyłączyła się do akcji i ogłosiła że jest nagroda ( członkowie zarządu złożyli się z własnych środków) za znalezienie owej osoby – napisała członkini grupy Osiedle Tysiąclecia Katowice

Jednak okazuje się, że znalezienie sprawcy nie będzie łatwe, ponieważ windy w tych blokach nie są monitorowane. Dzielnicowi odwiedzają mieszkańców i rozpytują, by odnaleźć osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje, które pomogą rozwikłać zagadkę.

Pomoc w odnalezieniu sprawcy zaoferowała również spółdzielnia mieszkaniowa działająca na terenie największego osiedla w Katowicach. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Piast w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 11 000 tysięcy złotych za przekazanie informacji pozwalających na ustalenie sprawcy. Jak informuje spółdzielnia, nagrodę z własnych środków ufundowali: prezes zarządu, dyrektor techniczny i dyrektor finansowy:

W związku z groźbami zabicia dziecka, które pojawiły się w blokach naszego osiedla, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Piast w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 11000 zł za przekazanie informacji pozwalających na ustalenie sprawcy. Nagrodę ufundowali z własnych środków:
Prezes Zarządu – Michał Marcinkowski – 5000 zł
Dyrektor Techniczny – Ryszard Gajkiewicz – 3000z zł
Dyrektor Finansowy – Jolanta Ścibior – 3000 zł

Wszelkie informacje proszę przekazywać bezpośrednio do Komisariatu nr 7 Policji lub telefonicznie pod numer 47 851 39 00

– Wszelkie informacje proszę przekazywać bezpośrednio do Komisariatu nr 7 Policji lub telefonicznie pod numer 47 851 39 00 – apeluje SM Piast.

Podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji poinformowała w rozmowie z Adamem Złotorowiczem, że działania mundurowych są szerokie. Rozpatruje się je w zakresie od wybryku chuligańskiego aż po groźbę pozbawienia życia.