Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zagrają Bytomiowi sto lat!

Autor: w dniu 2024-06-06

Bytom obchodzi w tym roku 770 urodziny. Z tej okazji zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń okolicznościowych. Jednym z nich będzie odegranie tradycyjnego 100 lat.
Już jutro na bytomskim Rynku pojawią się muzycy, którzy podejmą próbę wspólnego zagrania tradycyjnego sto lat. Adresatem życzeń będzie Miasto Bytom, które w tym roku obchodzi swoje 770 urodziny.

Sto lat dla Bytomia z okazji 770 urodzin!

W związku z organizowanym jutro wydarzeniem osoby, które są zaangażowane w jego realizację zastanawiają się nad tym, czy uda się zgromadzić łącznie 770 muzyków. Pewni są jednak tego, że niezależnie od frekwencji próba zostanie podjęta już w jutro, 7 czerwca o godzinie 12.00.
"Po wysłuchaniu tradycyjnie granego hejnału miasta, powitamy księcia Władysława Opolczyka, który przypomni akt lokacji, a następnie zagramy tradycyjne 100 lat" – informują organizatorzy, MYBytomianie.
Chętni, którzy potrafią zagrać najbardziej znaną melodię na jakimkolwiek instrumencie, mogą zgłosić swój udział.
"Zgłosić się może każdy, kto potrafi zagrać na jakimś instrumencie najbardziej popularną w naszym kraju melodię, czyli "Sto lat". Każdy zainteresowany może zgłosić się mailowo, pisząc na adres: mybytomianie@wp.pl" – czytamy w mediach społecznościowych.
Szczegóły opisano TUTAJ.