Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Szerpowie Nadziei pomagają niepełnosprawnym zdobywać szczyty. Trwa zbiórka

Autor: w dniu 2024-06-06

To dzięki nim osoby z niepełnosprawnościami zdobywają tatrzańskie szczyty. To Szerpowie Nadziei. Pomagając w realizacji marzeń, sami wymagają wsparcia, bo realizując projekt, mają do zrealizowania wiele zadań, które wymagają nakładów finansowych.

Ci, którzy chodzą po górach, dobrze wiedzą, ile to niesie ze sobą satysfakcji i radości. Zdobywanie szczytów niestety nie wszystkim jest dane, a przynajmniej nie bez pomocy dobrych ludzi. Takie wsparcie niosą Szerpowie Nadziei.

-Akcja ma na celu zabranie na górskie szlaki osób z niepełnosprawnościami – Skarbów. To olbrzymia logistyka, w którą zaangażowane jest mnóstwo osób, wolontariuszy. Pieniędzy potrzeba na wiele rzeczy: szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, sprzęt, transport na szlaki, zapewnienie noclegów Skarbom i ich opiekunom…itd. – czytamy na Tatromaniaku, który zachęca do wsparcia zbiórki.

Organizacja akcji, jak zaznaczają Szerpowie Nadziei, jest ogromnym przedsięwzięciem, w które angażuje się bardzo dużo osób. Każda z wypraw pochłania również wiele środków. Bez tej akcji, zaznaczają przedstawiciele Fundacji, osoby z niepełnosprawnościami nie miałyby szans zobaczyć pięknych, górskich pejzaży.

Szczegóły prowadzonej zbiórki dostępne w sieci, na portalu siepomaga.pl. Szczegóły poniżej:

Zdjęcie wyróżniające: Bartłomiej Bodzek