Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zginął motocyklista. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Autor: w dniu 2024-06-06

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla, do którego doszło wczoraj w Ustroniu. W wyniku zdarzenia zginął 19-letni kierowca jednośladu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora.

Wczoraj około godziny 19:15 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze wojewódzkiej DW941 w Ustroniu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.Co dotąd wiadomo o zdarzeniu?

Zginął motocyklista. Tragiczny wypadek w Ustroniu

W związku z tragicznym w skutkach zdarzeniem policjanci wstępnie ustalili, że kierująca samochodem suzuki kobieta, chciała przejechać z ulicy Granicznej w kierunku ulicy Chałupniczej, ale nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście jadącemu w kierunku Skoczowa, doprowadzając tym samym do wypadku.

– Niestety w wyniku tego zdarzenia i odniesionych obrażeń 19-letni kierowca motocykla zmarł – mówi podkom. Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej policji.

Śledczy, opisuje Pawlik, zabezpieczyli ślady zdarzeń, technik wykonał szkice oraz dokumentacje fotograficzne. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny nissana i motocykla. Zabezpieczono je do szczegółowych oględzin. Kierująca samochodem była trzeźwa. Droga na Wisłę była zablokowana, wyznaczony był objazd w kierunku na centrum. Ruch w kierunku Skoczowa odbywał się jednym pasem.

– Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.
Lato zbliża się do nas dużymi krokami, a jak wiadomo jest to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. W tym czasie zdecydowanie wzrasta ilość wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem uważając zarówno na cyklistów jak i pieszych – apeluje Pawlik.