Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna poszkodowany podczas montażu sygnalizacji świetlnej

Autor: w dniu 2024-06-06

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Raciborzu. Potrącony został mężczyzna, który zajmował się montażem sygnalizacji świetlnej.

Wczoraj około godziny 18.00 na ulicy Reymonta w Raciborzu  doszło do groźnego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 32-letni kierujący seatem stracił panowanie nad swoim pojazdem i wypadł z pasa ruchu, którym się poruszał.

Mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu, uszkadzając latarnie, a następnie potrącił 41-letniego mężczyznę, który zajmował się montażem sygnalizacji świetlnej.

– Potrącony mężczyzna został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca seata był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają raciborscy policjanci – informuje sierż. szt. Joanna Wiśniewska z raciborskiej policji.

Fot. KPP Racibórz

Mundurowi apelują do zmotoryzowanych o rozsądek na drodze, kluczowe jest – podkreślają – dostosowanie prędkości nie tylko do warunków atmosferycznych, ale też do tych związanych z natężeniem ruchu.

– Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i bezwzględne respektowanie obowiązujących przepisów, ponieważ łamiąc je, ryzykujemy życiem i zdrowiem swoim, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu – kwituje Wiśniewska.