Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zapomniał o podstawowej zasadzie. Stracił prawo jazdy

Autor: w dniu 2023-09-06

Nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje. Często są to osoby, które zawodowo zajmują się przewozem pasażerów. 

Poniedziałkowa akcja "Trzeźwość" pozwoliła na wykrycie tych, którzy zdecydowali się siąść za kierownicą po alkoholu. Kontrole przeprowadzono także na terenie powiatu żywieckiego.

Kierowca autobusu złapany podczas akcji

Zorganizowana w poniedziałek policyjna akcja "Trzeźwość" pozwoliła wyeliminować z ruchu niektórych kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Policjanci wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy policji zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który prowadził autobus.

Zajmował się, jak się okazało, transportem pracowników do jednego z zakładów pracy. Podczas kontroli na pokładzie było 20 pasażerów. Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 58-latka okazało się, że ma on w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu.

Pościg za kierowcą Skody. "Zaczął zachowywać się nerwowo"

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu dodatkowo wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

– Na kierowcach autobusów spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg – przypominają policjanci, apelując równocześnie o rozsądek za kierownicą.